Скала-Подільська
загальноосвітня школа І-ІІст
Вітаємо Вас на офіційній веб-сторінці Скала-Подільської ЗОШ І-ІІ ступенів!
Менюшка ;)
Віддалена допомога

Скачайте та встановіть одне з них


АКТУАЛЬНО СЬОГОДНІ
============
============
============
============
Для учнів

 
Теги
Про Вас
Неділя
24.02.2019
01:07:57

Освітні новини
Облік відвідувачів
Деталі відвідування
free counters ================== ================== =================== Сьогодні вітаємо зі святом користувача ===================

Присутні тут: 1
Не місцеві (гості): 1
Користувачів: 0


Користувачі, що відвідали
сайт сьогодні :
Гумор! ;)
===========
Наша кнопка

 Перша світова війна і Українська революція

 

Наш край у 1914-1918 рр. стає ареною протистояння між Росією та Австро-Угорщиною, що принесло місцевим жителям руйнування, виселення, епідемії.

В ході війни західні українці утворили самостійний Легіон Українських Січових Стрільців. Одним з перших його сотників був уродженець Скали Михайло Лукич Баран (1884-1937). З липня 1917 по лютий 1918 рр. січові стрільці перебували на теренах Борщівщини.

29-30 липня 1917 р. під Бурдяківцями відбувся переможний бій усусів з російськими царськими військами, котрий виявився останнім за роки світової війни.

У грудні 1917 р. в Гуштинському лісі відбулась нарада старшин УСС на чолі з Дмитром Вітовським, де вирішувалася доля перебування легіону: залишатися на території Австрії, чи йти на допомогу УНР у Київ.

27 лютого 1918 р. корпус УСС пройшов маршем через південні села Надзбруччя, перейшов р.Збруч й рушив до Кам’янця-Подільського на допомогу Центральній Раді.

1 листопада 1918 р. на українських теренах Австро-Угорщини, що розпалася, утворено ЗУНР. Створюються власні війська УГА, одним зі старшин якої був скаличанин Іван Мартюк (1889-1973).

Влітку 1919 р. 70-тис. УГА разом з урядом ЗУНР опинилися в т.зв. «трикутнику смерті» в межах Борщівського повіту. Тут перебувала й влада УНР на чолі з головним отаманом Симоном Петлюрою.

Симон Петлюра

14 липня 1919 р. Симон Петлюра виступав перед галицьким військом з промовою з балкону двоповерхового будинку в Скалі. 17 липня підрозділи УГА перейшли р.Збруч й пішли на з’єднання з армією УНР.

«Мале брудне містечко. Всюди чорніють згарища. З руїн попалених домів сторчать високі осмалені комини й понуро глядять на прохожих. Містечко завалене обозом і військом», – згадує Скалу відступаючий стрілець.

Влітку 1920 р. в Тернополі утворено Галицьку Соціалістичну Радянську республіку. На чолі уряду – Галревкому – перебував Володимир Затонський, заступником був скаличанин Михайло Баран.

Сьогодні надворі:

Погода в
Скалі-Подільській

ДОПОМІЖНІ САЙТИ

Протестуй себе! ЗНО для всіх! Віртуальна лабораторія з фізики, хімії, біології Динамічна періодична система елементів Д.І. Менделеєва

Соцмережі

Наша школа в соціальних спільнотах

СМС про зміни
 
500
Соцмережі за 10 хв
SpeedTest

Перевірка швидкості Вашого інтернету

Шукаю тут...
Loading
Скалецькі сайти
============= =============
Наші друзі! ;)
Міністерство освіти і науки України ============= ============= ============= ============= ============= ============= ============= =============
Відеозйомка важливих подій Вашого життя! Проведення дротового/бездротового інтернету в межах військового містечка! 098-061-59-86 /Сергій/___Фото та відеозйомка незабутніх моментів Вашого життя! Продаж комп’ютерів та комплектуючих до них! 096-386-53-92 /Олександр/___Встановлення та налаштування супутникового обладнання для телебачення! Продаж імпортної техніки для дому з Німеччини! Запчастини для старенького комп’ютера: HDD 40Gb, HDD 60Gb, HDD 80Gb, Видеокарти AGP, CD-RW, DVD-R/RW, Pinnacle Systems, блоки живлення, материнські плати, рідкокристалічні монітори, клавіатури, мишки, веб-камери та ін. 067-811-09-06 /Роман/____Тут могла бути Ваша реклама 067-111-66-95___
Copyright GansAlieN666 © 2012-2019